بلاگ

گاوصندوق

گاوصندوق

یکی از بهترین راه های محافظت از وسایل و مدارک مهم قرار دادن آن ها داخل گاوصندوق است. گاوصندوق در مکان های مختلف از جمله هتل ها، بانک ها، سازمان ها و منازل مسکونی کاربرد دارد. در این مقاله از صنعت کاوه گاوصندوق را به طور کلی بررسی می کنیم.

گاوصندوق چیست؟

گاوصندوق جعبه ای محکم، ایمن و نسوز برای نگهداری وسایل و مدارک مهم می باشد. این وسیله در ابعاد و طرح های مختلف تولید می شود و سیستم های امنیتی مختلفی دارد. گاوصندوق ها در ادارات، سازمان ها، فروشگاه ها، هتل ها و منازل مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند.

تاریخچه گاوصندوق

محافظت از وسایل شخصی در تمام قرن ها برای انسان اهمیت بسیار زیادی داشته است. اولین نمونه های گاوصندوق در مقبره فرعون رامسس شناسایی شد. این گاوصندوق چوبی بوده و سیستم قفلی مشابه قفل های امروزی داشته است. در قرن هجدهم میلادی پیشرفت بسیار زیادی در قفل سازی ایجاد شد و بالاخره در سال 1866 هنری بارون گاوصندوقی مشابه گاوصندوق های امروزی ساخت.

جنس گاوصندوق

جنس گاوصندوق برای امنیت آن اهمیت بسیار زیادی دارد. گاوصندوق ها به طور معمول از انواع مختلف فولاد به همراه بتن ساخته می شوند و به همین دلیل در برابر آتش سوزی و ضربه مقاومت بسیار بالایی دارند، همچنین هر چه گاوصندوق وزن بیشتری داشته باشد، دزدیدن آن سخت تر است. یکی از ساده ترین ترکیبات مورد استفاده برای ساخت گاوصندوق ها ترکیب فولاد با کربن و آهن می باشد. از فولاد خالص یا ضد زنگ نیز در این صنعت استفاده می شود.

کاربردهای گاوصندوق

گاوصندوق یکی از مطمئن ترین راه ها برای محافظت از پول، طلا، اسناد مهم و بسیاری از موارد دیگر می باشد، از جمله کاربردهای گاوصندوق می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• نگهداری پاسپورت و شناسنامه ها
• قرار دادن طلاها ها و پول نقد
• گذاشتن اسناد و مدارک سرمایه گذاری
• نگهداری مدارک پزشکی و نسخه های دارویی مهم
• قرار دادن سند املاک و مدارک حقوقی
• و حتی قرار دادن عکس ها و آلبوم های خانوداگی

 

انواع گاوصندق

انواع گاوصندوق

گاوصندوق ها انواع مختلفی دارند، به این صورت برای کاربرد و نیازهای مختلف می توان گزینه مناسب را انتخاب کرد. در این قسمت به بررسی انواع گاوصندوق می پردازیم:

• گاوصندوق اداری: این نوع گاوصندوق در ادارات و سازمان ها مورد استفاده قرار می گیرد و معمولا سنگین و بزرگ هستند. تغییر رمز گاوصندوق های اداری ساده می باشد، زیرا به دلیل رفت و آمد زیاد امکان لو رفتن رمز زیاد است.
• گاوصندوق خانگی: این نوع گاوصندوق در ابعاد کوچکی تولید می شود و در تمامی مکان ها امکان استفاده از آن ها می باشد. انواع مختلفی از گاوصندوق های خانگی تولید می شود که از نظر ابعاد، وزن و نوع سیستم رمز گزاری با هم متفاوت هستند.
• گاوصندوق آسانسوری: این نوع گاوصندوق در طلا فروشی ها بسیار استفاده می شود. در طلا فروشی بعد از اتمام کار با یک دکمه طلاها به زیر زمین و داخل محیط امن منتقل می شود.

بهترین برند گاوصندوق

گاوصندوق توسط شرکت ها و کشورهای مختلفی در سراسر دنیا تولید می شود. امنیت، مقاومت، سهولت استفاده از مهم ترین پارامترهای یک گاوصندوق مناسب است. یکی از بهترین برندهای گاوصندوق در ایران کاوه می باشد. این شرکت سابقه ای طولانی در زمینه تولید و فروش گاوصندوق دارد. تمامی گاوصندوق های کاوه امنیت و مقاومت بسیار خوبی دارند و شما می توانید بر اساس کاربرد مورد نظر مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

ابعاد گاوصندوق

گاوصندوق ها در ابعاد مختلفی تولید می شوند. یکی از نکات مهم به هنگام خرید گاوصندوق که باید به آن توجه کنید، ابعاد آن است. گاوصندوق خریداری شده باید ابعاد مناسبی داشته باشد، تا بتوانید در محل مورد نظر آن را قرار دهید. با مراجعه به بخش محصولات سایت کاوه می توانید اطلاعات دقیق در مورد هر گاوصندوق را مشاهده کرده و به این صورت با خیال آسوده مناسب ترین گزینه را خریداری کنید.

وزن گاوصندوق

وزن گاوصندوق به عوامل مختلفی از جمله جنس، ضخامت فولاد به کار رفته و همچنین ابعاد آن بستگی دارد. بدیهی است که هر چه گاوصندوق بزرگ تر باشد، وزن بیشتری دارد. یکی از مهم ترین عوامل موثر در وزن گاوصندوق ماده پر کننده بین دو جداره آن می باشد. به طور معمول به این منظور از بتن مسلح و شبکه های میلگردی استفاده می شود. نوع آلیاژ بتن به کار رفته علاوه بر وزن گاوصندوق، بر روی مقاومت آن نیز موثر است.

طرز کار گاوصندوق

طرز کار گاوصندوق به نوع رمز آن بستگی دارد. گاوصندوق ها بر اساس نوع رمز سه مدل مکانیکی، الکترونیکی و اثر انگشتی دارند. در مدل مکانیکی با چرخاندن قفل دایره ای و قرار دادن شاخص عمودی بر روی اعداد تعیین شده می توان درب گاوصندوق را باز کرد. شاخص مورب این نوع گاوصندوق نیز برای تغییر رمز می باشد. علاوه بر قفل دایره ای گاوصندوق های مکانیکی کلید نیز دارند. گاوصندوق های دیجیتالی سیستم پیچیده تری دارند و برای باز کردن آن لازم است که رمز عددی داده شده به گاوصندوق را وارد کنید. البته کار با این نوع گاوصندوق ساده و راحت می باشد. در آخر امن ترین نوع گاوصندوق، اثر انگشتی می باشد. گاوصندوق های اثر انگشتی را برای نگهداری اسناد بسیار مهم می توان استفاده کرد.

امنیت گاوصندوق

از مهم ترین پارامترهای انتخاب و خرید گاوصندوق امنیت آن ها می باشد. گاوصندوق ها بر اساس نوع قفل انواع مختلفی دارند، که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم:

• گاوصندوق مکانیکی: این نوع گاوصندوق که از اولین نمونه های تولید شده می باشند، یک یا چند قفل مکانیکی می باشند و با چرخاندن آن ها می توانید گاوصندوق را باز و بسته کنید.
• گاوصندوق الکترونیکی: سیستم رمز گزاری گاوصندوق های الکترونیکی دیجیتالی می باشد و امنیت بسیار بالایی دارند. این نوع گاوصندوق از جدیدتری نمونه های تولید شده هستند.
• گاوصندوق اثر انگشتی: گاوصندوق های اثر انگشتی امنیت بسیار بالایی دارند و بیشتر برای نگهداری اسناد مهم و رسمی در ادارات و سازمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. سیستم رمز گذاری این نوع گاوصندوق بر پایه هوش مصنوعی می باشد.

 

قیمت گاوصندوق

استاندارد گاوصندوق

استاندارد UL از مهم ترین استانداردهای گاوصندوق می باشد. این نوع استاندارد برای گاوصندوق های نسوز تعریف شده است و آمریکا شمالی آن را ارائه داده است. استاندارد UL اعتبار بسیار زیاد و به نسبت دیگر استانداردها اولویت دارد.

نصب گاوصندوق

گاوصندوق ها نیاز به نصب با استفاده از اتصال پیچ و مهره دارند. این کار در نظر ساده به نظر می رسد، ولی نصب اصولی آن اهمیت بسیار زیادی دارد. یکی از موارد دیگر باید در مورد نصب گاوصندوق به آن توجه داشته باشید. امنیت محل نصب آن است، همچنین گاوصندوق باید مخفی باشد.

تعمیرات گاوصندوق

در صورتی که گاوصندوق دچار ایرادات جزئی شده باشد، می توانید آن را تعمیر کنید. تعمیر گاوصندوق توسط افراد حرفه ای اهمیت بسیار زیادی دارد، در غیر این صورت به بخش های مختلف گاوصندوق خسارت وارد می شود و دیگر امکان استفاده از آن به عنوان یک گاوصندوق امن نمی باشد.

تولید گاوصندوق

گاوصندوق باید امنیت و مقاومت بسیار بالایی داشته، بنابراین روش و مراحل تولید گاوصندوق اهمیت بسیار زیادی دارد. مراحل تولید گاوصندوق شامل انتخاب فولاد، طراحی قالب و جوشکاری، ساخت درب لولا و زبانه ها، مهر و موم و عایق بندی و در آخر نصب قفل می باشد.

قیمت گاوصندوق

گاوصندوق انواع مختلفی بر اساس اندازه، نوع سیستم امنیتی، جنس بدنه و کاربرد دارد و قیمت انواع مختلف آن ها با هم متفاوت است. بنابراین نمی توان قیمت دقیقی برای آن در نظر گرفت. برای دریافت قیمت گاوصندوق می توانید با شماره های موجود در سایت صنعت کاوه تماس بگیرید.

خرید گاوصندوق

خرید گاوصندوق ایمن، مقاوم و مناسب با کاربرد مورد نظر شما اهمیت بسیار زیادی دارد. برای خرید گاوصندوق باید به امنیت، نوع قفل، اندازه، کاربرد مورد نظر، جنس بدنه، مقاومت و ضد حریق بودن توجه داشته باشید. تنها با چند کلیک در وبسایت صنعت کاوه می توانید مناسب ترین گاوصندوق را خریداری کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر از طریق شماره های موجود در وبسایت با مشاوران تیم ما به صورت رایگان در ارتباط باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *