بلاگ

انواع گاوصندوق

انواع گاوصندوق

گاوصندوق برای کاربردها، مکان ها و شرایط آب و هوایی متفاوت، انواع مختلفی دارد. گاوصندوق وسیله ای برای محافظت از وسایل شخصی می باشد، به همین دلیل خرید مناسب ترین نوع آن با توجه به کاربرد مورد نظر شما اهمیت دارد، به این منظور لازم است، که با انواع گاوصندوق آشنایی داشته باشید. در ادامه به بررسی انواع گاوصندوق می پردازیم.

انواع گاوصندوق چیست؟

گاوصندوق ها بر اساس سیستم امنیتی به انواع مختلفی از جمله مکانیکی، الکترونیکی و اثرانگشتی دسته بندی می شود. در ادامه به بررسی هر کدام می پردازیم.

گاوصندوق مکانیکی

این مدل گاوصندوق سیستم رمز نگاری مکانیکی دارد و جزو اولین گاوصندوق ها می باشد. گاوصندوق مکانیکی یک یا چند قفل دارد، که با چرخاندن آن ها می توان رمز گاوصندوق را باز و بسته کرد.

گاوصندوق الکترونیکی

سیستم رمز نگاری این نوع گاوصندوق دیجیتالی می باشد و جزو جدیدترین نمونه های تولید شده است. گاوصندوق های دیجیتالی امنیت بسیار بالایی دارند و باز کردن آن برای کلید سازهای حرفه ای نیز دشوار است.

گاوصندوق اثرانگشتی

از گاوصندوق اثرانگشتی به دلیل امنیت بسیار بالایی که دارد، در مراکز دولتی برای نگهداری اسناد و مدارک مهم استفاده می شود. این نوع گاوصندوق از سیستم هوش مصنوعی استفاده کرده و با لمس قسمت اثرانگشت می توان آن را باز کرد.

انواع قفل گاوصندوق

قفل گاوصندوق از مهم ترین اجزا آن می باشد، زیرا در امنیت آن بسیار تاثیر گذار است. گاوصندوق ها انواع مختلفی قفل دارند، که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم:

کلیدی

قفل کلیدی دارای قفل می باشند و به وسیله کلید باز و بسته می شود، بنابراین هر فردی که کلید را داشته باشد، می تواند به مدارک داخل گاوصندوق دسترسی پیدا کند.

مکانیکی

قفل های مکانیکی به نسبت قفل کلیدی امنیت بیشتری دارد، زیرا علاوه بر قفل و کلید، دارای اهرم رمز نگاری مکانیکی نیز می باشد.

 

گاوصندوق دیجیتالی

دیجیتالی

قفل دیجیتالی امنیت بالایی داشته و به راحتی می توان با آن ها کار کرد. این مدل گاوصندوق معمولا بدون کلید است، ولی نمونه های کلید دار نیز دارد.

هوشمند

قفل هوشمند با اثر انگشت شخص خاص باز می شود، بنابراین امنیت بسیار بالایی دارد و به راحتی نمی توان آن را باز کرد.

کدام نوع برای استفاده از گاوصندوق خانگی مناسب است؟

برای خرید گاوصندوق خانگی باید مواردی از جمله مقاومت بالا در برابر رطوبت و آتش سوزی و امنیت آن را در نظر داشته باشید. گاوصندوق های اثر انگشتی بهترین نوع سیستم امنیتی را دارند و از این نظر به نسبت دیگر انواع گاوصندوق گزینه بهتری هستند، ولی این نوع گاوصندوق قیمت بالاتری نیز دارد، بنابراین بودجه نیز در این مورد تعیین کننده است.

کدام نوع برای گاوصندوق اداری مناسب است؟

انتخاب نوع مناسب گاوصندوق اداری به کاربرد آن بستگی دارد. برای مثال در صورتی که نیاز به گاوصندوق برای نگهداری اسناد بسیار مهم دارید و فقط تعداد محدودی نیاز به دسترسی به آن داشته باشند، گاوصندوق های اثرانگشتی می توانند گزینه مناسبی باشند، ولی اگر تعداد افراد زیادی به گاوصندوق باید دسترسی داشته باشند، گاوصندوق های دیجیتالی و مکانیکی گزینه های بهتری هستند.

کلام پایانی

گاوصندوق در انواع مختلفی تولید می شوند، انتخاب نوع مناسب آن اهمیت بسیار زیادی دارد، بنابراین شناخت انواع گاوصندوق اهمیت بسیار زیادی دارد. شما می توانید برای انتخاب نوع مناسب با کارشناسان در ارتباط باشید. صنعت کاوه امکان دریافت مشاوره را برای شما فراهم کرده است، به این منظور می توانید با شماره های موجود در وبسایت کاوه در ارتباط باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *