بلاگ

جنس گاوصندوق

جنس گاوصندوق

برای خرید گاوصندوق یکی از مهم ترین مواردی که باید در نظر داشته باشید، جنس آن است. گاوصندوق برای محافظت از وسایل و مدارک مهم استفاده می شود، بنابراین اگر جنس خوبی نداشته باشد، سارقان به راحتی می توانند آن را برش داده و وسایل و مدارک شما را به سرقت ببرند. همچنین آتش و رطوبت نیز به داخل گاوصندوق نفوذ کرده و مدارک شما را از بین می برد، به همین علت جنس بدنه گاوصندوق اهمیت بسیار زیادی دارد. در این مقاله از صنعت کاوه به بررسی جنس بدنه گاوصندوق می پردازیم.

جنس گاوصندوق چیست؟

جنس گاوصندوق ها عمدتا از فولاد به همراه کربن و آهن می باشد، این نوع آلیاژ مقاومات خوبی دارد. برای مقاومت بیشتر از دولایه فولاد استفاده می شود و از بتن به عنوان ماده بین دو جداره استفاده می شود، به این صورت گاوصندوق در برابر حرارت مقاومت بالایی پیدا می کند. برای ساخت گاوصندوق های مقاوم در برابر رطوبت از فولاد ضد زنگ استفاده می شود.

تاثیر جنس گاوصندوق در امنیت

جنس بدنه گاوصندوق در میزان امنیت آن بسیار مهم است. از مهم ترین دلایل استفاده از گاوصندوق جلوگیری از سرقت وسایل و مدارک مهم است. در صورتی که گاوصندوق بدنه محکمی نداشته باشد، سارقان به راحتی می توانند بدنه آن را برش دهند. علاوه بر سرقت، محافظت از وسایل در برابر آتش سوزی و آب نیز بسیار مهم است، بنابراین جنس بدنه گاوصندوق باید مقاومت بسیار بالایی داشته باشد.

انواع گاوصندوق بر اساس جنس آن

انواع گاوصندوق را بر اساس جنس آن می توان به سه دسته گاوصندوق معمولی، گاوصندوق ضد زنگ و گاوصندوق نسوز تقسیم کرد. گاوصندوق های معمولی از آلیاژ فولاد به همراه آهن و کربن ساخته می شوند و مقاومت بسیار خوبی دارند، در حالی که برای ساخت گاوصندوق های ضد زنگ از فولاد ضد زنگ استفاده می شود. برای ساخت گاوصندوق های نسوز نیز از همان فولاد استفاده شده با این تفاوت که دو جداره می باشد و در بین دو دیواره گاوصندوق بتن قرار داده می شود.

 

جنس گاوصندوق

نحوه ساخت گاوصندوق

مراحل تولید گاوصندوق به این صورت است، که بعد از انتخاب فولاد مناسب، ورق ها فولادی در اندازه های مشخص برش داده شده و قالب گاوصندوق طراحی می شود، سپس ورقه ها برای ساخت بدنه به هم جوش داده می شوند. مرحله بعد ساخت لولا درب و زبانه ها است و آخرین مرحله نصب قفل بر روی گاوصندوق می باشد.

برش گاوصندوق

روش های مختلفی برای سرقت از گاوصندوق وجود دارد، که یکی از آن ها برش بدنه گاوصندوق است. در صورتی که بدنه گاوصندوق مقاومت بالایی نداشته باشد، سارقان می توانند به راحتی آن را برش دهند. به همین دلیل جنس بدنه گاوصندوق بسیار مهم است.

کلام پایانی

امنیت گاوصندوق اهمیت بسیار زیادی دارد و یکی از موارد تعیین کننده این مورد، جنس بدنه آن است. جنس گاوصندوق باید مقاومت خوبی داشته باشد تا سارقان نتوانند به راحتی آن را برش دهند و همچنین در برابر آتش سوزی و رطوبت نیز مقاوم باشد. برای خرید گاوصندوق مقاوم می توانید به وبسایت صنعت کاوه مراجعه کنید و در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های موجود در وبسایت تماس بگیرید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *