بلاگ

وزن گاوصندوق

وزن گاوصندوق

وزن انواع گاوصندوق با هم متفاوت است و به پارامترهای ابعاد گاوصندوق، جنس بدنه، ضخامت فولاد به کار رفته و ماده پر کننده دو جداره بستگی دارد. گاوصندوق های استاندارد بر اساس وزن در سه گروه دسته بندی می شوند و کاربردهای مختلفی دارند. با توجه به اهمیت وزن گاوصندوق در هنگام خرید در این مقاله از صنعت کاوه به بررسی کامل آن می پردازیم.

وزن گاوصندوق چقدر باید باشد؟

همان طور که گفتیم گاوصندوق بر اساس وزن به سه دسته تقسیم می شود و استاندارد مشخصی برای آن وجود ندارد، ولی در کل سنگین بودن گاوصندوق برای امنیت آن لازم است، زیرا سارقان به راحتی می توانند گاوصندوق های سبک را جا به جا کنند.

وزن گاوصندوق در ابعاد استاندارد

گاوصندوق در ابعاد مختلفی تولید می شود و وزن آن بر همین اساس متفاوت است. در مجموع وزن گاوصندوق ها از 25 کیلوگرم بیشتر است. در قسمت های بعدی به بررسی وزن گاوصندوق های کوچک، متوسط و بزرگ می پردازیم.

وزن گاوصندوق کوچک

گاوصندوق های کوچک به دلیل ابعاد کوچک، کمترین وزن را دارند. وزن این مدل گاوصندوق بر اساس ابعاد بین 25 تا 120 کیلوگرم می باشد. برای جبران وزن کم این مدل گاوصندوق، امکان نصب آن ها به دیوار یا زمین فراهم شده است.

وزن گاوصندوق متوسط

وزن گاوصندوق های متوسط 120 تا 280 کیلوگرم می باشد، با این وجود همچنان امکان نصب آن ها برای امنیت بیشتر وجود دارد. گاوصندوق خانگی معمولا از این دسته گاوصندوق ها می باشد. وزن در نظر گرفته برای این مدل گاوصندوق مناسب استفاده در منازل می باشد.

 

وزن انواع گاوصندوق

وزن گاوصندوق بزرگ

گاوصندوق بزرگ که معمولا در ادارات و سازمان ها استفاده می شوند و به آن ها گاوصندوق اداری نیز گفته می شود، به طور معمول وزنی بالاتر از 280 کیلوگرم دارند. این مدل گاوصندوق را می توان نصب کرد و یا از نمونه پایه دار آن استفاده کرد.

وزن گاوصندوق ایران کاوه

گاوصندوق ایران کاوه از بهترین و ایمن ترین گاوصندوق های موجود در بازار می باشد و بر اساس استانداردهای بین المللی ساخته شده است. وزن این گاوصندوق مطابق با استانداردهای تعریف شده می باشد و سارقان به راحتی قادر به جا به جایی آن نمی باشند.

علت سنگینی گاوصندوق

سنگین بودن گاوصندوق برای ایمنی آن مهم است. گاوصندوق هر چه سنگین تر باشد، جا به جایی آن توسط سارقان سخت تر است، بنابراین مهم است که وزن گاوصندوق در محدوده اعداد ذکر شده قرار داشته باشد. البته عوامل دیگری از جمله جنس بدنه، نوع ماده بین دو جداره و همچنین نوع سیستم امنیتی تاثیر بسیار زیادی بر امنیت گاوصندوق دارند.

عوامل تاثیر گذار در وزن گاوصندوق

وزن گاوصندوق به سه پارامتر از جمله ابعاد گاوصندوق، جنس بدنه و ماده پر کننده دو جداره بستگی دارد. ماده پر کننده دو جداره در گذشته سیمان و بتن بوده، ولی امروزه از بتن مسلح و شبکه های میلگردی استفاده می شود، به همین دلیل گاوصندوق های جدید وزن بیشتری نیز دارند.

کلام پایانی

یکی از پارامترهایی که در هنگام خرید گاوصندوق باید به آن توجه کنید. وزن گاوصندوق است، زیرا سنگین بودن آن اهمیت بسیار زیادی برای امنیت دارد. برای اطمینان از محصول خریداری شده توصیه می شود از فروشگاه های معتبر محصول مورد نظر را خریداری کنید. صنعت کاوه عرضه کننده انواع گاوصندوق با ایمنی بالا می باشد. شما می توانید مشخصات انواع گاوصندوق را در وبسایت این فروشگاه مشاهده کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *