بلاگ

استاندارد گاوصندوق

استاندارد گاوصندوق

خرید گاوصندوق با کیفیت، ایمن و مقاوم اهمیت بسیار زیادی دارد، ولی از کجا می توان نسبت به این سه ویژگی گاوصندوق اطمینان پیدا کرد؟ به این منظور لازم است به استانداردهای گاوصندوق توجه کنید. برای آشنایی بیشتر در این مقاله از صنعت کاوه انواع استاندارد گاوصندوق را بررسی می کنیم.

ضروری ترین استانداردهای گاوصندوق چیست؟

نشان استاندارد در دنیا توسط مراکز مختلفی ارائه می شود. برخی از آن ها معتبرتر می باشند و با دیدن آن ها بر روی گاوصندوق می توانید از ایمنی گاوصندوق اطمینان حاصل کنید. ضروری ترین استانداردهای گاوصندوق شامل UL آمریکا، KSG کره جنوبی و JIS ژاپن می باشد. در بین این موارد UL مهم ترین استاندارد گاوصندوق است.

استاندارد UL چیست؟

UL نام سازمانی آمریکایی است که انواع مجوزهای مربوط به بحث ایمنی محصولات مختلف از جمله گاوصندوق را صادر می کند. وجود استاندارد UL بر روی محصولات مختلف نشان دهنده کیفیت بالا آن می باشد. استاندارد نسوز بودن از مهم ترین علائم استانداردی است، که گاوصندوق می تواند داشته باشد.

ابعاد استاندارد گاوصندوق

گاوصندوق ها در ابعاد مختلفی ساخته می شوند و انتخاب آن به نوع کاربرد مورد نظر شما و همچنین فضا نگهداری بستگی دارد. به طور معمول گاوصندوق خانگی ابعاد کوچکی دارد، ولی در سازمان ها و ادارات برای نگهداری اسناد و مدارک گاوصندوق های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند.

 

استاندارد گاو صندوق

استاندارد نسوز بودن گاوصندوق

یکی از مهم ترین ویژگی های گاوصندوق، نسوز بودن آن است. در بسیاری از موارد در گاوصندوق مدارک و اسناد مهم و حتی پول نقد نگهداری می شود، که در صورت حریق احتمال از بین رفتن آن ها وجود دارد، بنابراین خرید گاوصندوق نسوز اهمیت بسیار زیادی دارد. استاندارد UL Fire and Impact نشان دهنده نسوز بودن گاوصندوق می باشد.

استاندارد امنیت گاوصندوق

از مهم ترین پارامترهای گاوصندوق ایمن، ضد سرقت بودن آن است. C-RATE و B-RATE برای رتبه بندی گاوصندوق ضد سرقت می باشد، ولی RSC مهم ترین رتبه بندی برای ضد سرقت بودن گاوصندوق است. امنیت و ایمنی گاوصندوق تنها مربوط به نوع سیستم امنیتی آن نمی باشد و شامل نسوز بودن، ضد رطوبت و بدنه محکم نیز می باشد. استاندارد UL این موارد را به طور کامل پوشش می دهد.

کلام پایانی

توجه به استاندارد گاو صندوق به هنگام خرید اهمیت بسیار ضروری است. همچنین همان طور که گفتیم نسوز بودن از مهم ترین ویژگی های گاوصندوق ایمن است، به همین علت گاوصندوق نسوز کاوه از پرفروش ترین گاوصندوق های موجود در بازار است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد انواع گاوصندوق با شماره های موجود در وبسایت صنعت کاوه تماس بگیرید، همچنین مشخصات و قیمت انواع گاوصندوق در وبسایت موجود می باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *